Auto Unlock – Automatické odemykání dveří
Máte-li aktivovanou funkci Auto Unlock, Nuki odemkne dveře automaticky, když přijdete domů. Váš chytrý telefon zůstává v kapse.

Nuki využívá polohy vašeho chytrého telefonu, aby zjistil, kdy odcházíte z domova. Když znovu přicházíte domů, aplikace Nuki je připravena otevřít vám dveře. Až dojdete ke dveřím, Nuki automaticky odemkne.

Auto Unlock lze aktivovat v aplikaci Nuki poklepem na Smart Lock otevřením nastavení zámku. Potom aktivujte „Auto Unlock“. Vždy můžete otevřít dveře manuálně aplikací Nuki nebo tlačítkem nebo otočením knoflíku na Smart Locku. Funkce Auto Unlock je v beta verzi. Pracujeme na tom, aby funkce Auto Unlock byla rychlejší a lepší pro dokonalý zážitek z automatického odmykání.

Auto Unlock podrobně
Auto Unlock funguje v kombinaci s GPS, Bluetooth a virtuálního perimetru „geo-plotu“ (iBeacons). Pomocí GPS na vašem chytrém telefonu rozpozná Nuki, když odcházíte z domova. Jakmile se blížíte k domovu a vstoupíte dovnitř virtuálního perimetru (geo-plotu) v blízkosti Smart Locku, aplikace Nuki začne hledat Smart Lock pomocí Bluetooth. Jestliže aplikace Nuki do 20 min po vstupu do virtuálního perimetru naváže Bluetooth spojení se Smart Lockem, dveře se automaticky odemknou. Příští Auto Unlock se spustí jedině tehdy, jestliže opustíte virtuální perimetr a vstoupíte do něj znovu. Tím se vyloučí nechtěné odemknutí.

Dosah Bluetooth je kolem 10 m. Dosah může být omezen dveřmi, zdmi nebo jinými překážkami.

Auto Unlock filtr
Pro případ, že přicházíte domů se svou rodinou nebo přáteli, slouží filtr Auto Unlock, který zamezí opakovanému nechtěnému odemknutí. Jestliže během 2 minut více chytrých telefonů pošle Smart Locku požadavek k provedení funkce Auto Unlock, provede se pouze první z nich. Ostatní požadavky na Auto Unlock se v příštích 2 minutách odfiltrují, aby se zabránilo nechtěnému odmykání.

Jak zlepšit kvalitu chytrých funkcí a zvláště funkce Auto Unlock

  • Kvalitu chytrých funkcí zvýší aktivace Wi-Fi, protože pomáhá určit polohu vašeho chytrého telefonu.
  • Díky energeticky úspornému nastavení vašeho chytrého telefonu, můžete čekat několik sekund, než funkce Auto Unlock automaticky otevře dveře. To lze vyřešit tak, že dřív, než dojdete ke dveřím, stisknete na svém chytrém telefonu tlačítko „home“ nebo „power“ a Nuki Auto Unlock bude fungovat rychleji.
  • Pokud máte chytrý telefon s Androidem, měli byste kvůli aplikaci Nuki vypnout optimalizaci baterií, aby mohla přijímat data polohy, která jsou potřebná pro chytré funkce, bez zpoždění operačního systému.
  • S nastavením Auto Unlock Expert Settings můžete konfigurovat nastavení automatických funkcí, aby vyhovovaly vašim individuálním požadavkům.
  • Obrazovka Auto Unlock Info vám ukáže mapu, na které můžete sledovat aktuální stav automatického odemknutí. K dispozici je také nastavení Auto Unlock Expert Settings, které umožňuje konfigurovat různé funkce při překročení virtuálního perimetru (Geo-fence).