Nuki Smart Lock pracuje se čtyřmi standardními AA bateriemi. Jsou součástí balení Nuki. Nové můžete zakoupit v jakémkoli supermarketu.

Životnost baterií závisí na počtu odemknutí/zamknutí a také na hladkosti chodu zámku. Ve stand-by režimu spotřebovává Nuki minimum energie. Za předpokladu 8–10 odemknutí/zamknutí za den vydrží alkalické baterie, které jsou součástí dodávky, přibližně 6 měsíců. Za nízkých teplot, pokud se zámek neotáčí úplně hladce nebo se často zatahuje střelka, pak může být životnost baterií podstatně kratší. Více informací o typech baterií a trvanlivosti najdete dole na této straně.

Výměna baterií
Při úrovni baterií na 20 % Nuki informuje prostřednictvím aplikace Nuki. Máte tedy na výměnu baterií dost času. V případě, že nestihnete baterie vyměnit a vybijí se, můžete samozřejmě použít stávající mechanický klíč.

Postup výměny baterií:

  1. Bateriový díl je na spodní části zámku Smart Lock. Pro otevření stiskněte malou páčku ve směru šipky a vyjměte bateriový díl ze Smart Locku.
  2. Vyměňte baterie a vložte bateriový díl zpět do Smart Locku.

Typ baterií a trvanlivost
Nuki Smart Lock automaticky detekuje, jestli jsou použity alkalické nebo nabíjecí baterie, a optimalizuje limity pro signalizaci vybitých baterií. Typ baterií lze zkonfigurovat i manuálně (je nutná aplikace Nuki verze 1.6 nebo vyšší a Smart Lock firmware verze 1.4.5 nebo vyšší). Poklepejte na požadovaný Smart Lock a zadejte nastavení. Potom jděte na Manage Smart Lock > Battery type.

Berte, prosím, na vědomí, že levné baterie se vybíjejí rychleji a signalizace vybitých baterií se může zobrazit brzy po jejich výměně.

Doporučení: Nabíjecí baterie Panasonic eneloop pro
Pro delší životnost doporučujeme námi otestované nabíjecí baterie Panasonic eneloop pro. Tyto baterie vydrží zhruba dvakrát déle než alkalické baterie. A navíc jsou nabíjecí a tedy ekologičtější než alkalické baterie.

Maximální životnost: lithiové baterie
Lithiové baterie (např. Energizer Ultimate Lithium) poskytují maximální životnost a vydrží až třikrát déle než alkalické baterie. Jsou ale podstatně dražší.

Pokud použijete lithiové baterie, nezapomeňte tento typ nastavit manuálně v aplikaci Nuki, protože je Smart Lock neumí automaticky detekovat. Poklepejte na požadovaný Smart Lock a zadejte nastavení. Potom jděte na Manage Smart Lock > Battery type.