Integrace do chytrého domu

Hledáš možnosti, jak snadno zaintegrovat Tvůj chytrý zámek Nuki Smart Lock do stávajícího systému chytré domácnosti? Chytrý zámek Nuki Smart Lock je navržen tak, aby byl kompatibilní s širokým spektrem standardních systémů chytré domácnosti. Se správnou centrální jednotkou (hub) může chytrý zámek komunikovat i s Tvými přístroji Z-Wave nebo Zigbee.

Smart asistentiSmart HubySmart zvonky
Pozor: Dostupnost příslušné integrace je v různých zemích různá.

Integrace do chytrého domu

Hledáš možnosti, jak snadno zaintegrovat Tvůj chytrý zámek Nuki Smart Lock do stávajícího systému chytré domácnosti? Chytrý zámek Nuki Smart Lock je navržen tak, aby byl kompatibilní s širokým spektrem standardních systémů chytré domácnosti. Se správnou centrální jednotkou (hub) může chytrý zámek komunikovat i s Tvými přístroji Z-Wave nebo Zigbee.

Pozor: Dostupnost příslušné integrace je v různých zemích různá.

Apple Home Kit

Díky integraci Apple Home Kit můžete svůj Nuki Smart Lock 2.0 snadno ovládat z iPhonu, hodinek Apple Watch, Apple TV nebo Apple HomePod.

Více informací

Amazon Alexa

Pomocí Nuki Skill pro Amazon Alexa můžete svůj Nuki Smart Lock snadno propojit s Vašimi Echo přístroji nebo jinými přístroji kompatibilními s Alexou.

Více informací

Google Assistant

Pomocí Google Assistanta můžete pohodlně ovládat Váš Nuki Smart Lock použitím hlasových příkazů např. pro zamykání dveří.

Více informací

SMART ASISTENTI

Díky integraci Apple HomeKit můžeš snadno ovládat Nuki Smart Lock 2.0 pomocí svého iPhonu, hodinek Apple Watch, Apple TV nebo Apple HomePod. Toto funguje i s jakýmkoli dalším přístrojem s oprávněním HomeKit, který můžeš snadno ovládat a integrovat do chytrých instalací pomocí Apple Home.

Dozvědět se víc o integraci s Apple HomeKit (anglicky)

Nuki Smart Lock se integruje pomocí aplikace Apple Home:

 1. Otevři aplikaci Home ve svém iPhonu.
 2. Oskenuj HomeKit QR kód na spodní straně Smart Locku nebo na malém lístečku (poznáš ho podle loga HomeKit).
 3. Dokonči instalaci přiřazením Tvého elektronického dveřního zámku určitému domu a určité místnosti.

Pomocí Nuki Skill pro Amazon Alexa můžeš snadno ovládat Nuki Smart Lock z přístrojů Echo a všech ostatních přístrojů kompatibilních s Alexou. Kdykoliv zkontroluješ stav svého chytrého zámku a nechej Alexu otevřít dveře, až dorazí Tvoji hosté.

Více informací o Alexa Skills (anglicky)

Pro aktivaci Amazon Alexa Skills potřebuješ aktivovat účet Nuki Web.

 1. V Nuki aplikaci aktivuj Nuki Web a specifikuj emailovou adresu a heslo.
 2. V aplikaci Alexa aktivuj Nuki Skill a účet Nuki Web použij k udělování přístupů k Tvému Smart Locku.

Pomocí Google Assistant můžeš pohodlně ovládat svůj Nuki Smart Lock pomocí hlasových příkazů. Můžeš zamykat dveře pomocí Google Home reproduktoru nebo aplikace Google Home na svém chytrém telefonu. Můžeš použít standardní programy, například pro nastavení příkazu k vypnutí světel a současnému zamčení Smart Locku.

Všechny informace o Google Home (anglicky)

Abys mohl použít integraci Google Home, musíš mít účet Nuki Web.

 1. Aktivuj Nuki Web v aplikaci Nuki a zadej emailovou adresu a heslo.
 2. Svému Google Assistantovi řekni „Talk to Nuki“ (Mluv s Nuki).
 3. Ve své aplikaci Google Home se nyní pod „Other settings/services“ (Ostatní nastavení/služby) objeví ikona „Link to Nuki“.
 4. Vyber tento účet a použij svůj účet Nuki Web k udělení přístupu Google Assistant k Tvému Smart Locku.

SMART HUB

IFTTT dovoluje propojit různé služby Smart Home pomocí nadefinovaných apletů. Na IFTTT najdeš množství aplikací a přístrojů, které používáš každý den, jako Facebook, Twitter, Google Drive, Philips Hue, Amazon Alexa, Nest a samozřejmě Nuki. Budeš moci například ovládat světla nebo topení, když odejdeš z domova, nebo když na chytrý telefon dostaneš upozornění, že k vám někdo jde.

Více o integraci IFTTT s Nuki (anglicky)

Abys mohl používat IFTTT s Nuki, potřebuješ webový účet Nuki.

 1. Aktivuj Nuki Web v aplikaci Nuki.
 2. Zaregistruj se na IFTTT.com.
 3. Otevři kanál Nuki IFTTT.
 4. Aktivuj jeden z navrhovaných appletů nebo si vytvoř vlastní applet IFTTT s Nuki.

homee je plně modulární centrální jednotka Smart Home. Díky tzv. Brain Cube a rozšiřitelným modulům můžeš svůj Nuki Smart Lock snadno integrovat do široké škály systémů Smart Home. homee je kompatibilní s Z-Wave, Zigbee, WLAN a EnOcean. Můžeš vytvářet jednotlivé scény a vzájemně propojovat svá zařízení Smart Home.

Párování homee se provádí pomocí Nuki Bridge HTTP API.

 1. V aplikaci Nuki otevři položku menu „Manage Bridge“ a připoj svůj Nuki Bridge.
 2. Klikni na symbol Bridge a aktivuj „API quick connection“ a „HTTP API“.
 3. Poznamenej si IP adresu, port a API příznak.
 4. Otevři aplikaci homee a vyhledej kompatibilní přístroje.
 5. Zadej příslušné hodnoty a připoj svůj Smart Lock.

Homey je integrovaný Smart Home Hub, který spojuje více než 40 000 chytrých přístrojů včetně Fibaro, Sono, Somfy, tado°, Samsung, Nest, Saeco, Philips Hue, Honeywell, Tesla a mnoho dalších. Homey podporuje celou řadu komunikačních protokolů včetně Zigbee, Z-Wave, NFC, KNX, infračervený, Bluetooth, WLAN a EnOcean.

Více informací o Homey (anglicky)

Párování Homey se provádí pomocí Bridge HTTP API

 1. V aplikaci Nuki aktivuj Nuki Web a zadej email a heslo.
 2. Nainstaluj Nuki App pro Athom Homey.
 3. Do aplikace Nuki zadej svoje přístupové údaje z Nuki Web pro Váš Athom Homey a autorizuj svůj hub pro přístup do tvého zámku Nuki Smart Lock.

Mediola je unikátní flexibilní systém domácího řízení a automatizace, která změní Tvůj domov nebo kancelář v centrálně řízený Smart Home. Softwarem, aplikacemi a branami Medioly můžeš řídit, ovládat a automatizovat celou technologii budovy napříč všemi značkami za použití chytrých telefonů, tabletů nebo počítačů. Abys mohl používat Nuki Smart Lock s Mediolou, můžeš použít připojení Nuki Cloud, nebo můžeš připojit Smart Lock lokálně přes NEO Plugin. S AIO Gateway řady V6, který podporuje Homematic IP, přenosy 433 MHz, 868 MHz, infračervený, EZOcean, Z-Wave a WLAN, můžeš kombinovat Nuki Lock s ještě více zařízeními chytrého domu.

Párování brány Mediola AIO Gateway V5 se provádí pomocí Bridge HTTP API.

 1. V aplikaci Nuki otevři položku menu „Manage Bridge“ a připoj Nuki Bridge.
 2. Klikni na symbol Nuki Bridge a aktivuj „API quick connection“ a „HTTP API“.
 3. Poznamenej si IP adresu, port a API příznak.
 4. Otevři manažer přístrojů brány AIO Gateway V5 a klikni na „New Gateway“ (Nová brána) z tabulky bran.
 5. Pojmenuj svůj Nuki Bridge a pod typem vyber „Nuki Bridge“.
 6. Potom zadej a ulož IP adresu a příznak.

Chytrá domácnost (Smart Home) je tu proto, aby byl život snazší, bezpečnější a pohodlnější. A je jedno, jestli chceš vzbudit dřív nebo později v závislosti na hustotě dopravy, nebo jestli si chceš doma nainstalovat příjemné světelné scény nebo inteligentní audio systém – aplikace iHaus nabízí možnosti k řízení těchto technologií bez ohledu na výrobce. Vše, co k tomu potřebujeteš, je aplikace iHaus v chytrém telefonu a dveře k inteligentnímu domovu jsou otevřeny.

Párování aplikace iHaus se provádí pomocí Bridge HTTP API

 1. V aplikaci Nuki otevřei položku menu „Manage Bridge“ a připoj svůj Nuki Bridge.
 2. Klikni na symbol Nuki Bridge a aktivuj „API quick connection“ a „HTTP API“.
 3. Poznamenej si IP adresu, port a API příznak.
 4. V aplikaci iHaus jdi na požadovanou místnost a vyber „+add“ > „New devices and services“ (Nové přístroje a služby) > „Nuki Bridge“ a zadej příslušná data.
 5. Tvůj Nuki Smart Lock se zobrazí jako „found devices“ (nalezené přístroje) a můžeš ho zaintegrovat do svého chytrého domova pomocí LINKIT, jak jsi zvyklý.

Olisto je aplikace domácí automatizace, která umožňuje vytvářet tzv. trigger (událost) podle řídicí logiky WHEN THEN (jestliže -> pak). Olisto má platformu s chytrými přístroji a službami jako Philips Hue, Nest, Google, Sonos Home Connect a mnoho dalších.

Spoj svůj Nuki například s prezenční kamerou, která dá automaticky přístup známým lidem.

 1. Aktivuj Nuki Web v aplikaci Nuki.
 2. Stáhni aplikaci Olisto.
 3. Připoj Nuki Channel.
 4. Nyní můžeš vytvářet triggery s Nuki a dalšími kanály a službami Olisto.

SMART ZVONKY

S dveřním zvonkem DoorBird Video nepropásneš ani jednoho návštěvníka. A díky chytré integraci Nuki Smart Locku do aplikace DoorBird a pomocí „DoorBird Connect“ snadno otevřete, i když jste pryč. „DoorBird Connect“ je bezplatná funkce, kterou má každá dveřní stanice DoorBird IP Video k dispozici. Jdeš pozdě a nechceš nechat svou návštěvu čekat venku? Nebo čekáš urgentní zásilku a nemůžeš být doma, abys ji přijal(a)? S DoorBirdem jsou tyto malé každodenní problémy minulostí!

Nuki Smart Lock můžeš propojit pomocí aplikace DoorBird.

  1. Otevři aplikaci DoorBird a jdi na nastavení.
  2. Vyber Nuki z tabulky „Smart Locks“ (chytré zámky).
  3. Aplikace Nuki se otevře, jakmile stiskneš klávesový symbol ve video režimu.

S Ring Video Doorbell 2 Ti neunikne jediný pohyb za dveřmi. Chytrý dveřní zvonek vyšle signál, jako kdyby ho někdo stisknul, jakmile rozpozná pohyb za dveřmi. Díky kameře s rozlišením 1080p HD a obousměrnému přenosu zvuku můžeš přes aplikaci Ring snadno komunikovat s hostem. To Ti umožňuje říci například poštovnímu doručovateli, kam má položit balík, nebo sdělit přátelům, že se Ti cesta domů trochu protáhla, ale že si mohou udělat pohodlí doma.

Pro integraci Smart Locku do aplikace Ring musíš aktivovat Nuki jako Ring+ partnera.

 1. Otevři aplikaci Ring.
 2. Vyber požadovaný dveřní zvonek a klikni na „Ring+ Partner“.
 3. Vyber Nuki a dokonči proces nastavení.