Kontrolní otázky před montáží

Odpovězte na 7 krátkých otázek, abyste zjistili, jestli lze Nuki Smart Lock namontovat na vaše dveře. nuki.io/check

Dvojitá vložka FAB (s nouzovou funkcí)
Doporučujeme používat Nuki Smart Lock jen u vložek s nouzovou funkcí. Tato funkce umožňuje zasunout klíč, i když je z druhé strany zasunut jiný klíč. Výrobci vložek nazývají tuto funkci různě, například „nouzová funkce“ nebo „funkce prostupové spojky“. Klíč na vnitřní straně se musí otáčet, když zamykáte zvenku.

Výměna stávající zámkové vložky není obvykle potřeba, protože většina dveří už je vybavena dvojitou vložkou FAB. Nuki Smart Lock se montuje z vnitřní strany dveří na stávající dvojitou vložku FAB. Na dveřích se neprovádějí žádné změny a nadále můžete používat svoje klíče.

Pokud použijete Nuki Smart Lock s vložkou bez nouzové funkce, nemůžete zamykat dveře zvenku mechanickým klíčem. Většinu zámků lze dovybavit nouzovou funkcí. Více informací získáte v zámečnictví.

Použití pouze v interiéru
Smart Lock je konstruován pouze pro použití v interiéru. Provozní teplota Smart Locku je v rozsahu 10–40 °C. Smart Lock se nesmí montovat venku (tj. např. na zahradní bránu), protože není odolný proti povětrnostním vlivům a také by ho někdo mohl odmontovat.

Osazení dveří: klika nebo knoflík
Nuki Smart Lock může i zatáhnout střelku, a proto je vhodný pro dveře jak s klikou, tak i s koulí na vnější straně. V Nuki aplikaci můžete nakonfigurovat, jestli má Nuki pouze odemknout nebo i zatáhnout střelku, a tím dveře otevřít.

Zvolte stávající osazení dveří během počátečního nastavení Smart Locku. Pro pozdější změnu nastavení dveří poklepejte na požadovaný Smart Lock v Nuki aplikaci a zadejte nové nastavení zámku. Potom jděte na „Manage Smart Lock“. Zde najdete volbu „Choose door fitting“, kterou změníte nastavení.